X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
 
علمی تخصصی ریاضی
آموزش ریاضی سوالات و المپیادهای ریاضی و ..
جمعه 4 آذر‌ماه سال 1390 :: 10:47 ::  نویسنده : علیرضا

گوگل اعلام‌کرد که بیشتر خدماتش را در چند ماه آینده خواهدبست.

به گزارش سافت‌گذر؛ هرچند که شرکت گوگل دلایل این تصمیم را اعلام نکرده است، با این حال بحران اقتصادی و رکود یکی از دلایل این تصمیم می‌تواند باشد.

یکی از سرویس‌هایی که تعطیل خواهد شد " Google Wave " است که برای ارائه برنامه‌های کاربردی در وب راه‌اندازی شده بود.

گوگل اعلام کرد که این سرویس پس از 31 ژانویه  2012 شروع به از کارافتادن خواهدکرد و پس از 30 آوریل به طور کامل بسته خواهد شد .

" Google Gears " هم که به عنوان روشی برای آفلاین‌کردن برنامه‌های وب طراحی شده بود در تاریخ 1 دسامبر متوقف خواهد شد.سرویس دیگر گوگل با نام " Google Bookmark List " که برای اشتراک‌گذاشتن لیست با دوستان ایجادشده بود، در تاریخ 19 دسامبر تعطیل می‌شود.

گوگل می‌گوید : "تمام بوک‌مارک‌های درون این لیست برای شناسایی آسان‌تر حفظ  و دارای برچسب خواهد شد در حالی که بقیه بوک‌مارک‌های گوگل مانند گذشته عمل خواهندکرد.

گوگل همچنین بخش آزمایشی تحقیقاتی خود درباره انرژی را با نام " Renewable Energy Cheaper than Coal " (انرژی تجدیدپذیر ارزان‌تر از ذغال سنگ) را خواهدبست. این شرکت اعلام کرد: هرچند گوگل تلاش خود را بر بهبود انرژی خورشیدی متمرکزکرده بود؛ اما در حال حاضر با توجه به اینکه سایر موسسات موقعیت بهتری نسبت به گوگل برای این‌گونه تحقیق دارند تصمیم گرفته که این امر را به آنان واگذارکند. البته این شرکت تلاش‌های خود را برای حفاظت از انرژی و استفاده از منابع انرژی جایگزین ادامه خواهدداد .